Košarkaši HKK Zrinjskog i čačanskog Borca odigrali su, u sklopu 16.kola ABA 2 lige, najbolju košarkašku utakmicu viđenu u gradu na Neretvi posljednjih nekoliko godina.

Gosti iz Srbije bolje su otvorili utakmicu i nakon prvih deset minuta imali su prednost od pet poena razlike, da bi do poluvremena još boljom igrom stigli do 13 poena razlike.

Zrinjski je nakon toga zaigrao sjajno i u trećoj četvrtini s nekoliko mini-serija totalno je anulirao prednost Borca, da bi početkom posljednje dionice stigli u prednost, a pobjedu Zrinjskom donio je Smajlagić koji je četiri sekunde prije kraja kod rezultata 78:76 postigao dva poena i riješio pitanje pobjednika.

Velika pobjeda Zrinjskog koji su predvodili Smajlagić s 21 košem i Miličević sa 17. Odlični su bili i Igrutinović i Sokolović sa 11 odnosno 10 poena. Sjajnu ekipu Borca predvodio je iskusni Marko Marinović sa 16 i Stojadinović sa 12, dok je Ilija Đoković sjajno dirigirao igrom svoje momčadi.

Ovom pobjedom Zrinjski je ostao u realnim kombinacijama za Final Four ABA 2 lige.