Košarkaši Zrinjskog svladali su Široki Brijeg u Mostaru s rezultatom 78:69.

U hercegovačkom derbiju u dvorani na Bijelom Brijegu oko 700 gledatelja nazočilo je čvratoj utakmici koja je ipak u posljednjoj četvrtini otišla na stranu domaćina.

Mostarci su nakon prve četvrtine imali prednost od 18:14 i činilo se kako će se u nastavku lako obračunati sa Širokobriježanima. No, stao je šut Plemićima koji su u drugoj dionici izgledali nemoćno u napadu. Gosti preuzimaju inicijativu i prelaze u vodstvo, a do kraja poluvremena su još i povećali prednost na plus osam (37:29).

Treća četvrtina protekla je u izjednačenoj igri obje momčadi, a Široki sa prednosti od sedam koševa ulazi u posljednju dionicu susreta.

I tada se Plemići bude… Zrinjski popravlja svoj šut, koji je bio skroman tijekom cijelog susreta, i radi seriju od 12:1, te preokreće utakmicu u svoju korist.

Mostarci su u jednom trenutku posljednje četvrtine goste držali tri minute bez koša, te su na kraju zasluženo slavili u hercegovačkom derbiju.

Plemiće je ponovno do pobjede predvodio Draško Knežević s 23 koša i 5 asistencija. Dobar je bio i Božo Đurasović s double-double učinkom od 20 koševa i 11 skokova, dok je iskusni Ljubo Šamadan ubacio 13 poena i skupio 8 skokova.

Kod Širokobriježana su najbolji bili Jan Močnik s 18 koševa i Franko Kaštropil s 16 poena i 9 skokova.